Poctivá vánočka

Poctivá vánočka
15. 6. 2018

Vánočka je tradiční český výrobek, který má dlouholetou tradici. První zmínky o ní pochází již z 16.století. Dříve se pekla pouze na vánoce a byla jakýmsi symbolem svátků. Díky její vynikající chuti si ji ale lidé oblíbili natolik, že je dnes k dostání během celého roku.

Ovšem není vánočka jako vánočka. Abychom si skutečně pochutnali, musíme vybírat kvalitní produkt. A jak ho poznáme? Na první pohled určitě ne. Pekaři se však shodují, že k zajištění vynikající chuti vánočky jsou zapotřebí 2 základní podmínky: KVALITNÍ SUROVINY a DOSTATEK ČASU NA KYNUTÍ.

Právě to ale většina balených vánoček ze supermarketů nesplňuje! Jejich výroba bývá strojová, tedy rychlá, aby se zajistil co nejvyšší následný odbyt. A co se týče použitých surovin, ty rozhodně nebývají kvalitní. V obchodních řetězcích si tak můžeme zakoupit sice poměrně levné vánočky, zato však bez chuti, vůně a vláčnosti. Opravdu chcete jíst vysušené, mdlé pečivo, které připomíná vánočku jen svým tvarem?

Pokud jste odpověděli NE – máme řešení. Přijďte ochutnat vánočku z Pekáren Šumava. Naši pekaři používají na těsto pouze kvalitní suroviny a každý kus s láskou ručně splétají. Právě proto jsou naše vánočky veliké (=správně nakynuté), uvnitř měkké a vláčné s množstvím rumových rozinek, na povrchu zdobené mandlemi. Surovinami se u nás rozhodně nešetří, protože věříme, že naši zákazníci si zaslouží jen to nejlepší. Cena je jen o pár korun vyšší než u supermarketových vánoček, zato chuť je nesrovnatelná. Navíc místo běžných 500g Vám naše Pekárna nabízí hned 800g.

Kdo jednou ochutná Šumavskou vánočku, už nebude chtít žádnou jinou. Vyzkoušejte ji i Vy!

Autor: Barbora Dovolová

Zpracovávám...